Obrazy natury

Urządzając nowe wnętrze lub urozmaicając od dawna zamieszkałą przestrzeń, wiele osób decyduje się na ozdobienie ścian oryginalnymi dziełami sztuki. Dużą popularnością cieszą się od lat prace nawiązujące do natury. Obrazy z kwiatami, drzewami, lasem, polną ścieżką lub brzegiem rzeki czy jeziora to uniwersalne motywy, nadające wnętrzom o różnorodnej stylistyce lekkości i przytulnego charakteru. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą obrazów przedstawiających przyrodę, tworzonych przez przedstawicieli różnych nurtów w malarstwie.

Obrazy natury: Artystyczne spojrzenie na świat

Istnieje wiele sposób na ukazanie na obrazie natury. Niektórzy artyści decydują się na realistyczne odzwierciedlenie pewnej sceny, inni stawiają na metafory. Aby namalować obraz z motywami przyrody, stosują różnorodne techniki oraz korzystają z całej palety barw – powstają więc zarówno dzieła pełne kolorów, jak i nostalgiczne malowidła, utrzymane w „zgaszonej” tonacji. Dzięki temu prace nawiązujące do natury znajdują rzeszę zwolenników o odmiennych gustach i potrzebach.

Różnorodny charakter mogą mieć także tematyka i przedstawiona scena. W Ado-art znajdziecie Państwo wiejskie pejzaże, górskie krajobrazy, prace ukazujące pełne kwiatów ogrody i łąki, tajemnicze lasy, melancholijne plaże, hipnotyzujące grą świateł zachody i wschody słońca. Na wielu obrazach przedstawione są zwierzęta – te dzikie, egzotyczne, ale i domowe. Przyroda – świat ożywiony i nieożywiony – ukazywana jest z różnych perspektyw i we wszystkich porach roku. W Ado-art nie brakuje też dzieł, na których drzewa, rośliny lub zwierzęta przedstawione są w sposób symboliczny czy abstrakcyjny.

​Gdzie powiesić obraz z motywami roślinnymi i zwierzęcymi?

Oryginalne, stworzone przez artystów prace, przedstawiające naturę, dobrze prezentują się w każdym wnętrzu. Bogaty wybór kolorystyki, technik malarskich, tematyki oraz nastroju dzieła sprawia, że obrazy z elementami przyrody bez problemu dopasować można zarówno do mieszkań utrzymanych w duchu minimalistycznym, nowoczesnym, jak i rustykalnym czy glamour. Malowidła tego typu wieszane są w salonie, sypialni, jadalni, przedpokoju, ale także w przestrzeniach biurowych i gabinetach.

Natura w szczególny sposób oddziałuje na odbiorców – wiele osób wskazuje, że dzieła z motywami drzew, lasu, łąki kwietnej, gór czy wody koją i uspokajają. Dodatkowo obecna na pejzażach perspektywa dodaje wnętrzom przestrzeni i lekkości.

Serdecznie zapraszamy Państwa do zapoznania się z kolekcją prac z motywami roślinnymi i zwierzęcymi, tworzonych przez wybitnych artystów. Naszym klientom oferujemy także usługę profesjonalnego oprawiania obrazów oraz konsultację z doświadczonym dekoratorem wnętrz.