Martwa natura: obrazy na płótnie

Martwa natura to motyw malarski, który od wieków pojawia się w pracach artystów. Mimo że początkowo elementy nieożywione stanowiły zaledwie tło i dodatek do dzieła, z czasem zyskały ogromną popularność. Do dziś zarówno początkujący, jak i wybitni malarze, chętnie poruszają temat martwej natury w swoich pracach. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą obrazów Galerii Ado-art.

Czym jest martwa natura na płótnie?

Ten klasyczny gatunek był bardzo popularny w okresie baroku oraz renesansu. Martwa natura na obrazach to rodzaj malarstwa, którego tematem przewodnim są nieruchome, nieożywione przedmioty: książki, ścięte kwiaty, owoce, instrumenty, naczynia. Ten temat pozwala artystom na eksperymentowanie zarówno z formą oraz światłem, jak i kolorem czy teksturą.

Dzieła sztuki tworzone w tej konwencji mogą odzwierciedlać różne symboliczne znaczenia – przypominać o przemijalności życia, odwoływać się do bogactwa, władzy i statusu społecznego. Martwa natura to także idealny sposób na udekorowanie domu. Jeśli szukają Państwo obrazu do biura, salonu lub siedziby firmy, dzieło z tym motywem to bardzo dobry wybór.

Martwa natura – obrazy do domu i nie tylko

Każdy dom i pomieszczenie mają swój charakter. W zależności od stylu obraz może wspaniale uzupełnić przestrzeń i stworzyć wrażenie kompletnej kompozycji. Obrazy, na których króluje martwa natura, są wyjątkowo uniwersalnymi dodatkami do każdego wnętrza. Sprawdzą się jako obrazy w biurze, kuchni, jadalni, sypialni, salonie oraz na korytarzu.

Co więcej, to dzieła, które wyróżnia ponadczasowość. Stanowią ważny element historii sztuki i nadal cieszą się popularnością wśród jej miłośników i kolekcjonerów. W ciągu ostatnich kilku lat, obrazy na płótnie z motywem martwej natury były prezentowane na różnych wystawach sztuki. Ponadto klasyczne dzieła poruszające tę tematykę ciągle inspirują młodych artystów, poszukujących ich nowoczesnej interpretacji.

Obrazy na płótnie w Galerii Ado-art

W naszej ofercie prezentujemy dzieła wykonane w różnych stylach malarskich. Mogą znaleźć Państwo obrazy przedstawiające wybraną formę materii nieożywionej, w interpretacji różnych artystów. Ponadto posiadamy propozycje dostępne tylko w Ado-art. Jeśli cenią sobie Państwo oryginalne i niepowtarzalne dzieła, zapraszamy do oddziałów naszej galerii oraz sklepu internetowego.

Oferujemy również usługi ramiarskie, chętnie pomożemy Państwu dobrać idealną ramę do konkretnego obrazu martwej natury. Co więcej, nasza galeria współpracuje z architektem i z dekoratorem wnętrz. Świadczymy usługi w zakresie doradztwa – począwszy od wyboru obrazu, przez jego oprawę, aż po pomoc przy tworzeniu prywatnej kolekcji dzieł sztuki. Zapraszamy!