Obrazy malowane pastelami

Otaczanie się sztuką na co dzień ma wiele zalet. Z jednej strony powala oryginalnie udekorować wnętrze i nadać mu niebanalny charakter, z drugiej – może wpływać pozytywnie na nastrój domowników. W zależności od klimatu, kolorystyki, zastosowanej techniki i przedstawionego tematu obraz może uspokajać, pobudzać wyobraźnię, inspirować lub przywoływać przyjemne skojarzenia. Nasza galeria powstała właśnie po to, aby ułatwić Państwu wprowadzenie dzieł artystów do własnych domów.
W ofercie Ado-art znajdują się między innymi obrazy malowane pastelami. Jesteście Państwo miłośnikami prac powstałych przy użyciu tej metody? Chcielibyście ozdobić pastelami mieszkanie, rozbudować o nie swoją kolekcję lub podarować bliskiej osobie? Zapraszamy do zapoznania się z naszymi zbiorami!

Czym charakteryzują się pastele?

Za specyfikę obrazów powstałych przy użyciu tej techniki odpowiada farba pastelowa, którą tworzy się w wyniku zmieszania pigmentu z niewielką ilością spoiwa oraz pełniącej funkcję wypełniacza kredy. Masę formuje się następnie w charakterystyczne sztyfty lub kredki i pozostawia do wyschnięcia – tak powstają pastele suche lub mokre. Obrazy tworzy się najczęściej na papierze. Sam proces polega na wcieraniu, ścieraniu i nawarstwianiu farby na powierzchni, bez użycia płynnych środków.
Obrazy-pastele mają specyficzny charakter, czasami zbliżony do malarstwa olejnego. W oryginalnych dziełach podziwiać można ślady pociągnięcia sztyftów oraz ich intencjonalnego rozprowadzania po kartce lub płótnie.

Obrazy malowane pastelami do stylowego wnętrza

W ofercie naszej galerii znaleźć mogą Państwo liczne propozycje obrazów malowanych pastelami. Różnorodna tematyka prac, ich nastrój i kolorystyka pozwolą dopasować dzieło zarówno do indywidualnych upodobań i wrażliwości, jak i do wystroju wnętrza. Obrazy-pastele doskonale prezentować się będą w nowoczesnych, surowych aranżacjach, ale także w tych eleganckich i utrzymanych w duchu klasycznym. Prace ozdobić mogą każde pomieszczenie – salon, sypialnię lub gabinet.
Niezależnie od miejsca, w którym zdecydują się Państwo umieścić obraz, a także stylu, w jakim urządzone jest mieszkanie, oryginalny pastel nada mu niepowtarzalny charakter. Możliwość codziennego obcowania z prawdziwą sztuką jest bowiem wartością nie do przecenienia.

Oryginalne prace na sprzedaż w Ado-art

W naszej galerii oferujemy Państwu możliwość zakupu oryginalnych dzieł artystów w sklepie internetowym, a także w punktach stacjonarnych, zlokalizowanych w Warszawie (lista adresów dostępna jest na naszej stronie internetowej). Oferujemy profesjonalne doradztwo na każdym etapie decyzji o zakupie obrazu malowanego pastelami. Stale współpracujemy z doświadczonym architektem wnętrz, dlatego jesteśmy w stanie wesprzeć Państwa także w dopasowaniu charakteru dzieła do dominującego we wnętrzu stylu aranżacyjnego. Dysponujemy także własną pracownią ramiarską, w której oprawiamy obrazy dostępne w naszej galerii, a także dzieła będące własnością naszych klientów.
Poszukujecie Państwo niebanalnego, oryginalnego obrazu malowanego suchymi lub mokrymi pastelami? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami, a w przypadku jakichkolwiek pytań – do kontaktu.