Obrazy akwarelowe

Nasza galeria zajmuje się sprzedażą między innymi obrazów, grafik i fotografii, a także doradztwem w zakresie dopasowania dzieła do wnętrza oraz tworzenia kolekcji. Dzielimy się naszą pasją do sztuki oraz posiadaną wiedzą. Cenimy tradycyjne techniki, dlatego oprócz kompozycji olejnych czy akrylowych, mamy do zaoferowania również malarstwo akwarelowe. Są to głównie akwarele na papierze, które w ramach dodatkowej usługi mogą zostać starannie oprawione.

Malarstwo akwarelowe – charakterystyka techniki

Ta metoda używana była już starożytności, między innymi w Chinach, gdzie cieszyła się nie tylko ogromną popularnością, ale również rangą sztuki, okraszonej specyficzną filozofią i podejściem do duchowości. W Europie doceniona została jednak znacznie później, bowiem dopiero w nowożytności, do czego przyczyniło się wielu uznanych na świecie artystów. Obraz malowany akwarelami wyróżnia się zdecydowanie mniejszym kryciem oraz pewnego rodzaju transparentnością, która stanowi o jego uroku. W malarstwie akwarelowym wodę miesza się z pigmentem tak, by wcześniej nakładane warstwy były widoczne poprzez te, które powstały później i odwrotnie.

Cechą charakterystyczną akwareli, obrazów tworzonych z wykorzystaniem dużej ilości wody, jest to, że widać na nich wręcz rozpływające się kształty. Do obrazu malowanego akwarelami używa się najczęściej papieru celulozowego lub bawełnianego o różnej fakturze, choć niektórzy artyści tworzą również akwarele na płótnie. Z pozoru wydaje się, że jest to łatwe malarstwo, jednak prawidłowe operowanie tą techniką wymaga wiedzy i doświadczenia.

Obrazy akwarelowe w naszej ofercie

W tej kategorii mamy Państwu do zaoferowania godne uwagi prace artystów, którzy w swojej twórczości niejednokrotnie mierzyli się z technikami akwarelowymi. Są to obrazy o różnej tematyce. Wśród nich znajduje się wiele pejzaży, martwych natur i portretów czy też marynistyki. Każde akwarelowe dzieło malarskie uwydatnia cechy typowe dla jego autora. Prace malowane farbami wodnymi balansują często na granicy realizmu i abstrakcji. Niektóre są mniej, a inne bardziej realistyczne.

Malarstwo tego rodzaju pozwala uchwycić daną chwilę i ukazać jej ulotność. Akwarele wydają się być tworzone w szybkim tempie, często pod wpływem impulsu. W obrazie zawarta jest więc emocjonalność, wrażliwość i temperament artysty, co wspaniale uwidocznione zostało w malarstwie krajobrazowym, którego liczne przykłady znajdą Państwo w naszej galerii.

Niesamowite dzieła malowane akwarelami

Dostępne są także weduty przedstawiające polskie miasta i inne rodzime miejsca. Kolekcjonerzy, którzy skupiają się na gromadzeniu miejskich pejzaży, z pewnością znajdą w naszej ofercie interesujące akwarele. Oferujemy Państwu przede wszystkim dzieła polskich artystów współczesnych, wykształconych w różnych ośrodkach kultury i posiadających liczne dokonania artystyczne.

Pejzaż, martwa natura, portret – obraz, który malowany jest akwarelami, może stać się wyjątkowym elementem Państwa kolekcji. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą kompozycji wykonanych techniką akwarelową. W razie pytań – zachęcamy do kontaktu.