Tomasz Sętowski: obrazy na sprzedaż

Tomasz Sętowski

Urodzony w 1961 roku w Częstochowie, artysta nadal tam mieszka. Ukończył studia malarskie na częstochowskiej WSP, na wydziale plastycznym. Jest uznawany za jednego z najbardziej interesujących polskich przedstawicieli sztuki współczesnej, zaliczanego do grona twórców “realizmu magicznego”. Tworzenie w tym stylu wymaga mistrzowskiego warsztatu, wiedzy oraz ogromnej wyobraźni. Obrazy Sętowskiego przepełnione są i symbolami i alegoriami oraz cechują się wyraźną architektoniczną dyscypliną.

Nazywany “polskim Salvador Dali”, artysta ma na swoim koncie ponad 70 wystaw indywidualnych i wiele zbiorowych, zarówno w kraju, jak i za granicą. Jego prace znajdują się w najważniejszych kolekcjach prywatnych i muzealnych na świecie, między innymi w Muzeum Sztuki Fantastycznej w Szwajcarii oraz Muzeum Morskim w Gdańsku. W Nowojorskiej galerii CFM jego płótna prezentowane są obok obrazów takich mistrzów jak Salvador Dali, Leonor Fini i Michael Parkes. W marcu 2010 roku jego twórczość została zaprezentowana w Amsterdamie na międzynarodowym pokazie “Dreamscape” wśród dwudziestu najwybitniejszych artystów z nurtu “Realizmu magicznego”, w tym Gil Bruvel, Daniel Merriam i Victor Safonkin.

Jego sztuka fascynuje widzów na całym świecie, a wyjątkowe połączenie symboliki, architektury i magicznego realizmu czyni go charakterystycznym i cenionym artystą.