Krzysztof Łozowski: obrazy na sprzedaż

Krzysztof Łozowski

Artysta urodził się w 1970 roku w Sosnowcu. Po ukończeniu Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Katowicach, kontynuował swoją edukację studiując animację filmową w Policealnym Studium Artystycznym w Bielsku-Białej. Jest również absolwentem plastyki ze Studium Nauczycielskiego w Katowicach. W 1993 roku rozpoczął studia z malarstwa i rysunku na Wydziale Artystycznym w Instytucie Sztuki Uniwersytetu Śląskiego, które ukonczył dyplomem w 1998 roku.

Artysta posługuje się wieloma technikami, w tym malarstwem olejnym i akrylowym, rysunkiem, malowaniem na starym drewnie, akwarelą (eksperymentując z papierem czerpanym z całego świata), projektowaniem lalek, autorskimi technikami, fotografią i projektowaniem graficznym.

Najbardziej charakterystycznym cyklem prac tego artysty jest seria zatytułowana “Woda”. Ten cykl jest niezwykle interesujący ze względu na sposób przedstawienia światła, gdzie refleksy świetlne odbijające się na powierzchni wody wzmocnione są przez same tworzywo – połyskującą farbę olejną, wykończoną błyszczącym werniksem. To abstrakcyjne dzieła, jednak mające bezpośredni związek z naturą i ekologią.

Twórczość artysty jest zróżnicowana i fascynująca, a jego eksperymenty z różnymi technikami i tematami wnoszą unikalne piękno i głębię do jego dzieł. Jego prace znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.