Iwan Kulik: obrazy na sprzedaż

Iwan Kulik

Artysta urodził się w 1959 roku na Ukrainie. W latach 1983-1989 studiował Architekturę wnętrz i malarstwo monumentalne w Instytucie Sztuk Użytkowych w Charkowie. Od 1990 roku mieszka w Polsce, w Warszawie. Tworzy głównie malarstwo olejne oraz prace na papierze. Jego obrazy można podzielić na różne cykle, takie jak prace inspirowane wielkimi postaciami historii i sztuki, atmosferą miejsc oraz portrety.

Od 2001 roku artysta tworzy również gwasze związane tematycznie z wybitnymi dziełami literackimi, między innymi cykl prac inspirowany “Mistrzem i Małgorzatą”. W ramach tego cyklu powstało około 700 gwaszy, z których 90 zostało wykorzystanych w wyjątkowym wydaniu “Mistrza i Małgorzaty”. W kolejnych latach powstały kolejne serie prac, takie jak “Folwark zwierzęcy” (2003-2004) i “Don Kichot”.

Od 1991 roku artysta regularnie uczestniczy w wystawach indywidualnych i zbiorowych zarówno w kraju, jak i za granicą, m.in. w Warszawie, Łodzi, Sopocie oraz Wiedniu. W 2001 roku został zaproszony przez znaną włoską winnicę Cormons do zaprojektowania etykiety na “Vino della Pace”.

Prace Kulika znajdują się w galeriach sztuki oraz kolekcjach prywatnych na całym świecie, co świadczy o uznaniu i zainteresowaniu jego twórczością.