Bea Guillemot: obrazy na sprzedaż

Bea Guillemot

Artystka jest zarówno malarką, jak i architektką wnętrz, co daje jej niezwykle ciekawe podejście do przestrzeni w obrazie. Uczestniczyła w licznych wystawach, m.in. Biennale Malarstwa Bielska Jesień, Festival international et Grand Prix de Peinture de la Ferté Bernard we Francji, wystawy w warszawskich galeriach oraz wystawę zbiorową Fayence w Paryżu.

Kolor i materiał, z którego tworzy obrazy, odgrywają kluczową rolę w jej sztuce. Artystka operuje odważnymi, wręcz neonowymi barwami, co nadaje jej pracom niesamowity ładunek emocjonalny. Przeważnie tworzy duże powierzchnie, używając i łącząc różne media, takie jak olej, akryl, żywica czy tempera, aby tworzyć kolejne nowe techniki malarskie.

Jednak oprócz formatowania, kształtowania projektu i narzędzi do jego realizacji, niezwykle istotne jest dla niej uchwycenie efemerycznego charakteru ruchu oraz towarzyszących mu emocji w świecie ciągłego pośpiechu. Jak sama artystka mówi, jej sztuka ma przechowywać momenty,które są nietrwałe, ale silnie oddziałują na nasze uczucia. To właśnie te unikalne i ulotne chwile stają się źródłem inspiracji i głównym tematem jej twórczości.