Agnieszka Szyfter: obrazy na sprzedaż

Agnieszka Szyfter

Agnieszka Szyfter jest wszechstronną artystką, działającą jako ilustratorka, malarka i twórczyni grafiki użytkowej. Kształciła się w zakresie rysunku i malarstwa na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie. Jej twórczość obejmuje malowanie obrazów w technikach mieszanych oraz tworzenie grafik i rysunków. Swoje prace prezentowała na wystawach w Europie, Azji i USA, a także miała okazję wystawiać swoje obrazy razem z takimi sławami jak Picasso, Dali, Miró i Chagall w prestiżowej galerii William Bennett Gallery na Manhattanie.

Obrazy Agnieszki Szyfter znajdują się w kolekcjach na całym świecie, w tym w renomowanym muzeum The Williamsburg Art & Historic Center w Nowym Jorku oraz w kolekcji The Wickenheiser Paradise Lost Contemporary Art.

W 2011 roku, Polska została reprezentowana przez malarstwo Szyfter na światowej wystawie “One Word, One Home”, zorganizowanej w Urumczi przez Chińskie Ministerstwo Kultury, rząd Xingjiang oraz China International Exhibition Agency (CIEA).

W 2008 roku Agnieszka została zaproszona do międzynarodowej szkoły artystycznej Emocjonalistów założonej w USA przez rzeźbiarza Lubomira Tomaszewskiego.

Twórczość Agnieszki Szyfter została doceniona przez nowojorskiego krytyka sztuki Maurice’a Taplingera, który w magazynie o sztuce “Gallery & Studio” zaliczył jej dzieła do postfeminizmu: “…jest w innej kategorii, ale można ją porównać do Madonny i Lady Gaga. (…) Jej sztuka ma na celu wzmocnienie pozycji kobiet poprzez glamour, zamiast używać polityki.”